News

Appointment and Re-Appointment of Members to Advisory Committee from September and November 2020

16 Oct 2020

The Minister for Finance has re-appointed Ms Alice Koh (Chief Financial Officer, National Arts Council) for a two-year term from 1 November 2020 to 31 October 2022. 

In addition, the following new member has been appointed for a two-year term from 1September 2020 to 31 August 2022:

  • Ms Michelle Lim (Director, Finance & Administration Division, Health Promotion Board


The Secretariat would like to thank the following member, who has stepped down from the Advisory Committee with effect from 1 September 2020, for her service during her term: 

  • Ms Chia Sin Yee (Director, Civil Aviation Authority of Singapore)